Тодоров смета дека бојкотот ја носи ВМРО-ДПМНЕ во погрешен правец

Поранешниот вицепремиер и министер за здравство во владата на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров вечерва рече дека треба да се излезе на референдум и го повтори неговиот личен став дека тој ќе гласа на „за“...

21 септември, 2018 @ 20:39 часот

Мицкоски: Заев наликува на човек кој тоне во жив песок и му треба сламка за спас

Загрижува чинот на изборот на таканаречениот претседател на Собранието кој што има многу дилеми, дали бил математички прецизен колку што треба или не бил, дали бил според Деловникот или не бил, дали...

3 април, 2018 @ 20:31 часот

Милчин во „Само вистина“: Не знам во кој сегмент Владата е ефикасна

Не сум сигурен во кој сегмент е ефикасна Владата. Вака одговори режисерот и екс директор на ФООМ Владимир Милчин, на поставеното прашање од водителката во емисијата „Само вистина“ на Канал 5. „Не сум...

8 март, 2018 @ 20:25 часот

Бакојани се пожали: За текот на преговорите наместо од Ципрас, информации дознаваме од Заев

Решението треба да биде прифатено од целата меѓународна заедница и од оние земји што билатерално го користат името Македонија, вели поранешната грчка министерка за надворешни работи Дора Бакојани...

20 февруари, 2018 @ 14:00 часот

МЗТ Скопје претрпе убедлив пораз од Партизан во АБА лигата

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром претрпе уште еден убелив пораз во регионалната АБА лига. На гостувањето во Белград кај Партизан во меч од 12.коло, МЗТ Скопје Аеродром загуби со 112:94 по четвртини...

17 декември, 2017 @ 11:27 часот