Починато момче пронајдено во близина на бензинска пумпа во Гостивар

Тело на починато машко лице било пронајдено вчера часот во нива во близина на бензинската пумпа „С – Петрол“ во Гостивар. „Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар и бил утврден...

27 мај, 2018 @ 12:02 часот

Партијата на Села ќе протестира пред општинската зграда во Гостивар

Со слоганот „Стоп за политизирање на образованието“, Алијанса за Албанците- Гостивар, денеска од 12:00 часот, ќе одржи протести пред општинската зграда во Гостивар, пренесува порталот на албански јазик...

20 март, 2018 @ 10:37 часот

Жбогар во Гостивар ќе оствари средба со Таравари

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска ќе престојува во општина Гостивар. За време на посетата, Жбогар ќе оствари средба со градоначалникот Арбен Таравари, по што двајцата ќе одржат и заедничка прес-конференција. Согласно...

19 март, 2018 @ 9:28 часот

ФОТО: Двојазични униформи во гостиварската општа болница?

Фотографија со двојазична униформа од гостиварската општа болница кружи по социјалните мрежи. На фотографијата називот на болницата прво е испишан на албански, а потоа на македонски јазик. „Нови униформи...

18 март, 2018 @ 17:53 часот

Општина Гостивар ќе се збратими со турската општина Килис

Делегација од Општина Килис – Турција, престојуваше вчера во Гостивар, при што се сретнаа со градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари. При посетата, градоначалникот Таравари и овластениот од страна...

12 март, 2018 @ 10:10 часот

Вооружен напаѓач украл 1,3 милиони денари од банка во Гостивар

Вооружен разбојник украл 1,3 милиони денари од банка во Гостивар. Според информациите на МВР, вчера околу 12 часот непознат маскиран сторител извршил разбојништво во банка на улица Гоце Делчев во Гостивар. „Сторителот...

3 март, 2018 @ 11:26 часот

Полициска акција во кафеани во Тетово и Гостивар, приведени македонски и странски државјанки

Полицијата во Тетово и во Гостивар синоќа извршила контроли во два угостителски објекти во Тетово и во Гостивар при што затекнала и привела шест странски државјани и шест македонски државјанки, кои...

8 јануари, 2018 @ 15:21 часот