Дваесет и три години од атентатот врз претседателот Киро Глигоров

Пред 23 години на 3 октомври беше извршен атентат врз првиот претседател на Република Македонија Киро Глигоров, кој го преживеа со тешки повреди во главата. На местото на атентатот загина неговиот возач...

3 октомври, 2018 @ 11:59 часот

Глигоров пред дуелот со „романтичарите“: Сега ние да бидеме подобри од Работнички

На Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје денеска со почеток во 13 часот Вардар го игра заостанатиот натпревар во рамките од 12 коло против Работнички. Градското дерби го најави искусниот фудбалер...

13 декември, 2017 @ 12:15 часот