Шапуриќ во Виница, ја посети компанијата Макпрогрес

Министерот за подобрување на инвестициска клима за домашните компании Зоран Шапуриќ вчера оствари средба со градоначалникот на општина Виница Ивица Димитров. Тие разговараа за првте 100 дена од работата...

15 февруари, 2018 @ 11:20 часот

Малолетничка силувана на градскиот стадион во Виница

Од МВР информираат дека во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во истиот ден, во претпладневните часови во Виница на градскиот стадион У.Ќ.(18) од Виница извршил кривично дело „силување“ над...

15 декември, 2017 @ 11:44 часот