Бигорската обител подготви прекрасно видео за Воскресението Христово

Во пресрет на најголемиот православен христијански празник, Празникот над празниците – Воскресението Христово, Велигден, Бигорската обител подготви ново видео, овој пат „Воскресение Христово“. Во...

31 март, 2018 @ 10:42 часот

Европратеничката Маријана Петир: Останувам со македонскиот народ, чувајте го највредното што го имате

Ќе бидам и понатаму со вас во вашата борба. Вашиот идентитет е дел од вас. Македонската култура и традиција се непроценлив дел од европското наследство. Сакам да ве охрабрам да го чувате највредното...

27 февруари, 2018 @ 20:40 часот

ЕХФ изработи прекрасно видео за македонските навивачи

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави видео посветено на македонските навивачи кои се во Загреб и силно ја бодрат нашата репрезентација. Момците на Раул Гонзалес во двата досегашни натпревари...

17 јануари, 2018 @ 13:24 часот

ВИДЕО: Каролина го промовираше видеото за новиот сингл „Ѕвона“

Македонската поп пејачка Каролина Гочева го промовираше синглот „Ѕвона“. Синглот е најава за претстојниот албум, кој треба да излезе кон средината на февруари 2018-та година. Музиката и аранжманот...

19 декември, 2017 @ 19:41 часот