Воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево

Поради врнежи од снег, од 08:50 часот воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража. Сообраќајот на државните патишта се...

26 март, 2018 @ 9:21 часот

АМСМ: Забрана за движење на камиони на Пресека, Стража и на патот Маврово-Дебар

Забрани за движење на тешки товарни возила има на Пресека, Стража, како и на патниот правец Маврово – Дебар, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот на државните патишта се одвива...

23 март, 2018 @ 8:15 часот

Се отстранува камион кај клучката Дебреште, пренасочен сообраќајот на патот Градско-Прилеп

Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп се пренасочува поради отстранување на тешко моторно возило кај клучката Дебреште, соопшти АМСМ. Оттаму утрово информираа дека сообраќајот на државните...

13 јануари, 2018 @ 10:56 часот

Во прекин сообраќајот на автопатот Тетово-Гостивар и патот Штип-Неготино

Сообраќајот на автопатот Тетово-Гостивар, на излез од село Камењане-Тетово, од 18.30 часот е во прекин поради случена сообраќајна незгода помеѓу две патнички моторни возила, соопшти Авто-мото сојузот...

3 јануари, 2018 @ 19:33 часот

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта по претежно суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската...

25 ноември, 2017 @ 9:48 часот

Прекин на сообраќајот на патот Кратово-Пробиштип

Од АМСМ известуваат дека поради сообраќајна незгода на местото викано Згури денес од 8:40 часот во прекин е патниот правец Кратово-Пробиштип. Од Автомото сојузот велат дека патниот правец е во прекин...

23 ноември, 2017 @ 10:32 часот