Со секој купен билет за Театар Комедија, вечерва следува уште еден гратис

Од Театар Комедија информираа дека и денеска продолжуваат со акцијата за своите фанови „Купи еден-добиј два“. Со секој купен билет за вечерашната претстава „Бракот е брак“ ќе следува еден гратис. Театар...

8 мај, 2018 @ 12:36 часот

Во сабота акција за чистење во сите општини во Македонија

Акција за чистење и разубавување на животната средина ќе се спроведе в сабота во сите општини во Макеоднија. Во акцијата акцент ќе биде ставен на чистење на дивите депонии, подигнување на комуналниот...

3 мај, 2018 @ 16:05 часот

Трамп ја поздрави „перфектно направената“ акција во Сирија

Американскиот претседател Доналд Трамп ја поздрави, како што рече, перфектно направената акција откако одобри серија на воздушни напади во Сирија како одговор за наводниот напад со хемиско оружје. Тој...

14 април, 2018 @ 18:00 часот

Затворени 19 локали во Тетово и Гостивар во акција на МВР, УЈП и ДПИ

Приведени се 26 лица, а издадени се забрани за работа на 19 угостителски објекти во Тетово и Гостивар при контрола што ја спровеле ноќеска полицијата, УЈП и Државниот пазарен инспекторат во 31 објект во...

19 ноември, 2017 @ 12:44 часот

Полициска акција во повеќе угостителски објекти и ноќни клубови во Скопје

Полициjата доцна ноќта кон неделата излезе во акциски контроли во објектите низ главниот град Скопје, чија цел биле угостителски објекти, ноќни клубови, агенции за обезбедување и други објекти. Од Министерството...

12 ноември, 2017 @ 12:28 часот