Оштетени автомобилите на Шилегов и неговата сопруга

Непознат сторител ги оштетил автомобилите на скопскиот градоначалник Петре Шилегов и на неговата сопруга, кои биле паркирани пред зграда на улица „Хелсинки“. Од МВР информираат дека синоќа околу...

19 април, 2018 @ 16:31 часот

Едно лице е повредено при судир на два автомобили и камион во Скопје

Едно лице е повредено при судир на два автомобили и камион кој што се случил вчера во 17 часот во Скопје. Според полицијата, на улицата „Васил Чакаларов” се случила сообраќајна незгода меѓу „хонда”...

4 април, 2018 @ 10:50 часот