Средба Џафери – Соботка: Интензивирање на парламентарната соработка со Австрија

Во рамките на учеството на Конференцијата на претседатели на парламенти од земјите на Европската Унија, која се одржува на 23 и 24 април во Талин, Естонија, претседателот на Собранието, Талат Џафери, оствари...

24 април, 2018 @ 11:39 часот

Заев-Кнајсл: Постои интерес за нови австриски инвестиции во Македонија

Премиероет Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и државниот секретар во МНР, Виктор Димовски, денеска се сретна со Карин Кнајсл, сојузната министерка за Европа,...

27 март, 2018 @ 14:44 часот

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја...

13 ноември, 2017 @ 20:13 часот