Ердоган ја осуди најавата за затворање на џамиите на австриска територија

Најавата на австриските власти дека ќе ги затворат џамиите на австриска територија предизвика бурна реакција кај турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Како што пренесуваат светските медиуми, турскиот...

10 јуни, 2018 @ 19:51 часот