Од јуни ќе се воведе директна линија Скопје-Варшава

Почнувајќи од 1 јуни, ЛОТ „Полиш ерлајнс“ ќе ја воведе првата директна авиолинија од Варшава до Скопје, објавуваат заедно ТАВ Македонија и ЛОТ „Полиш ерлајнс“. Летовите на оваа линија ќе сообраќаат...

9 февруари, 2018 @ 13:14 часот

Се урна авион на американската воена морнарица

Авион на американската воена морнарица, со 11 патници и членови на екипажот се урна во Јапонско Море, југоисточно од Окинава, соопшти командата на Седмата американска флота, стационирана во Јапонија. Авионот...

22 ноември, 2017 @ 10:44 часот