Македонски државјанин киднапиран и убиен во Авганистан

Македонски државјанин е киднапиран и убиен во главниот град на Авганистан, Кабул. Тој е убиен заедно со уште двајца странци кои работеле за меѓународна компанија за храна во Кабул. „Индиски, малезиски...

2 август, 2018 @ 12:04 часот

Тасева за Анѓушев: Таква агресивност не сум доживеала ниту во Авганистан!

Анѓушев се закани: ќе одам до крај, ќе те тужам, знаеш ли кој сум јас, јас сум најмладиот доктор на науки! Сето тоа со агресија, ароганција, и со неговиот бодигард до него, на приемот на британскиот амбасадор. Ова...

27 април, 2018 @ 15:07 часот

Мигранти од Авганистан и Иран откриени на граничниот премин „Табановце“

Четворица мигранти од Авганистан и еден од Иран биле откриени на граничниот премин „Табановце“ во вагон од товарен воз кој сообраќал на релација Грција – Унгарија. Случајот во Полициската станица...

16 април, 2018 @ 11:27 часот