МЗТ Скопје претрпе убедлив пораз од Партизан во АБА лигата

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром претрпе уште еден убелив пораз во регионалната АБА лига. На гостувањето во Белград кај Партизан во меч од 12.коло, МЗТ Скопје Аеродром загуби со 112:94 по четвртини...

17 декември, 2017 @ 11:27 часот