Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед загреани за Бејл

По завршувањето на финалето од Лигата на шампионите во кое главната улога ја имаше Герет Бејл кој со два гола му го донесе трофејот на Реал Мадрид, Велшанецот повторно е во фокусот на трансфер пазарот. Интересот...

28 мај, 2018 @ 10:54 часот

Иниеста ќе го носи дресот со број осум во Висел Кобе

Шпанскиот репрезентативец, Андрес Иниеста во својот нов клуб, јапонски Висел Кобе ќе настапува со бројот 8. Тој го доби својот дрес на официјалната промоција во новата средина. Шпанецот играше за Барселона...

24 мај, 2018 @ 11:05 часот

Капитените побараа ФИФА да ја укине суспензијата на Гереро

Капитените на ривалите на Перу на Светското првенство, на Франција Уго Љорис, на Данска Симон Кјер и на Австралија, Миле Јединак, испратија писмо до Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) за укинување...

22 мај, 2018 @ 12:14 часот

Кирил Лазаров го состави тимот тренери за четвртото издание од неговиот камп

Од 20 јуни до 2 јули во комплексот „Аквалина“ во Охрид ќе се одржи четвртиот ракометен камп „Кирил Лазаров 7“. Идеен проект на капитенот кој започна во 2015 година и прерасна во еден од престижните светски...

20 мај, 2018 @ 14:08 часот

14 медали за Македонија од Светскиот куп во боречки вештини одржан во Грција

Македонскиот тим, кој оваа година скромно броеше 9 натпреварувачи зеде учество на Светскиот шампионат во боречки вештини кој се одржа во Сер – Република Грција (12 – 13 мај 2018). Шампионатот беше во организација...

14 мај, 2018 @ 12:14 часот

Вардарки втора година по ред во финалето на Лигата на шампионите

Екипата на Вардар втора година по ред се пласираше во финалето на турнирот во Будимпешта каде утре од 18 часот ќе игра за титулата против тимот на Ѓер. Ова ќе биде исто финале како и лани, но шансата е...

12 мај, 2018 @ 21:24 часот

Хамбургер првпат испаѓа од Бундеслигата, навивачите го запалија стадионот!

Екипата на Хамбургер и покрај победата од 2:1 против Борусија Мехенгладбах не успеа да го сочува бундеслигашкиот статус и од следната сезона ќе игра ранг подолу. Тоа значи дека тимот на Хамбургер за...

@ 21:19 часот

Гатузо може да добие отказ ако не избори пласман на Милан во Лига Европа

Првите на фудбалскиот клуб Милан веројано ќе му врачат отказ на тренерот Џенаро Гатузо доколку со тимот не успеа да избори пласман во Лига Европа, пипува „Газета дело спорт“. Милан, на две кола до крајот...

@ 9:25 часот