Здружението на кошаркари го поддржа предлогот на МКФ

Предлогот на Македонската кошаркарска федерација (МКФ) за намалување на бројот на странски кошаркари доби поддршка од Здружението на македонските кошаркари. „Сметаме дека раководството на Федерацијата...

21 јуни, 2018 @ 13:21 часот

Македонија заедно со Словенија и Црна Гора организатори на женското ракометно ЕП 2022

Европската ракометна федерација на денешниот конгрес во Глазгов, Шкотска донесе одлука Македонија, заедно со Словенија и Црна Гора да бидат заеднички организатори на Европското првенство во 2022 година. Федерациите...

20 јуни, 2018 @ 13:12 часот

Ериксен ќе премине во Реал Мадрид за 100 милиони евра

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен најверојатно по Светското првенство ќе го напушти Тотенхем. Еден од клучните фудбалери на Тотенхем, во изминатите три сезони и лидер на данската репрезентација,...

11 јуни, 2018 @ 12:46 часот

Надал стигна до својата 11-та титула на Ролан Гарос

Рафаел Надал уште еднаш покажа дека е неприкосновен на земја, Шпанецот попладнево со 3-0 во сетови го победи Доминик Тим за 11. титула во Париз. Доминик Тим го победи Рафаел Надал минатиот месец во Мадрид,...

10 јуни, 2018 @ 19:55 часот

Давитков го помести првиот собир на македонските кошаркари за една седмица

Македонските кошаркарски репрезентативци кои добија повик од селекторот Јорданчо Давитков, првиот собир ќе го одржат на 18 јуни, седум дена подоцна од првично предвидениот датум (11 јуни) за старт на...

7 јуни, 2018 @ 13:52 часот

Пуштени во продажба влезниците за натпреварот Македонија-Романија

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба влезниците за претстојниот натпревар против Романија во баражот за Светското првенство. Македонската ракометна репрезентација на десетти...

3 јуни, 2018 @ 10:31 часот