Меси би можел да добие доживотен договор со Барселона?

Фудбалскиот клуб Барселона подготвува доживотен договор за својот најдобар играч, Лионел Меси, објавија шпанските медиуми. Минатиот месец челниците на Барселона договорија слична соработка со Андрес...

17 ноември, 2017 @ 12:22 часот

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија. Селекторот Благоја...

13 ноември, 2017 @ 20:13 часот

Србија казнета со 180.000 евра поради нередите на нејзините навивачи

Дисциплинската комисија на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) му изрече висока парична казна, од 215.000 швајцарски франци (околу 180.000 евра), на Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС) поради инцидентите...

8 ноември, 2017 @ 9:45 часот

Харвард ги идентификуваше петте најкорисни физички вежби

Да истрчаш маратон може да звучи како физичкиот напор, кој најмногу придонесува за зацврстувње на телото, но сепак не е, бидејќи може да им наштети на зглобовите и да го отежни дигестивниот систем. Постојат...

25 октомври, 2017 @ 19:56 часот