„Лада Нива“ удрила во „Томос“, моторциклистот тешко повреден

Вчера во 17:20 часот во Битола на крстосница од улица „Никола Тесла“ и улица „Солунска“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Лада Нива“ со битолски регистарски ознаки управувано...

1 јуни, 2018 @ 10:49 часот

Шеесетгодишен кумановец ги испишал графитите на спомен плочата на Тито во Куманово

Шеесетгодишниот кумановец М.З. сам се пријавил во кумановската полиција и информирал дека тој ги испишал графитите на спомен плочата на Јосип Броз Тито поставена на градскиот плоштад, соопшти денеска,...

30 мај, 2018 @ 10:42 часот

Двајца загинати во тешка сообраќајка на патот од Визбегово кон Шутка

Две лица ги загубија животите во сообраќајна несреќа која вчера се случила на патот од Визбегово кон населбата Шуто Оризари. Од полицијата информираат дека С.Ш. (48) управувајќи работна машина за сечење...

29 мај, 2018 @ 11:52 часот

Седум лица потешко повредени викендов во сообраќајки во Скопје

Седум лица се здобиле со тешки телесни повреди, а 17 се полеснo повредeни во 19, од вкупно 31 сообраќајна несреќа регистрирана во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција...

28 мај, 2018 @ 11:06 часот

Кумановец се здобил со тешки повреди откако паднал од дрвена скала

57-годишен жител на селото Биљановце, кумановско се здобил со тешки повреди на главата откако паднал од дрвена скала од објект во селото Клечковце. Најпрво бил однесен во Ургентниот центар во Куманово,...

27 мај, 2018 @ 12:04 часот

Починато момче пронајдено во близина на бензинска пумпа во Гостивар

Тело на починато машко лице било пронајдено вчера часот во нива во близина на бензинската пумпа „С – Петрол“ во Гостивар. „Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар и бил утврден...

@ 12:02 часот

Скопјани се степале поради несогласување во сообраќајот

Тепачка меѓу М.К. (47) и Б.М (46), двајцата од Скопје, се случила во Аеродром поради несогласување во сообраќајот. Тепачката се случила на крстосницата од булеварот „3. Македонска Бригата“ со ул. „12. Македонска...

@ 11:58 часот