Крадци „олесниле“ гостиварец за 3 илјади евра

Вчера во периодот од 11.30 до 23.30 часот, непознати сторители извршиле тешка кражба во куќата на Ф.Ј. (45) од Гостивар. Сторителите насилно го отвориле прозорецот во приземјето, влегле внатре, и одзеле повеќе...

15 декември, 2017 @ 11:58 часот

38-годишна жена од Илинден искасана од кучиња скитници

Вчера во 11,25 часот Џ.Б.(38) од населба Илинден пријавила дека истиот ден околу 07,30 часот додека се движела по ул.19 во населбата била нападната од страна на четири кучиња скитници, при што едно од кучињата...

14 декември, 2017 @ 15:55 часот

Во јануари следната година ќе започне судењето против дедо Љубе

Во јануари наредната година, во Основниот суд Куманово ќе започне судската постапка против Љубомир Митев (78) од кратовското село Којково, кој во самоодбрана во својата куќа застрела двајца разбојници,...

13 декември, 2017 @ 18:53 часот