Фатени шестмина крадци кои оперирале во Аеродром и Центар

Кривични пријави и притвор заработија шетмина крадци од Скопје за разбојништво и тешки кражби сторени во Аеродром и Центар. Кражбите ги сториле од 15 јуни до 8 јули оваа година, а оштетиле осум лица од...

11 јули, 2018 @ 10:25 часот

Македонија оддаде последна почит на македонскиот пејач Влатко Илиевски

„И премногу добро“, „Небо“, „Така требало да биде“, „Уште си ми ти“…се само дел од песните на прерано загинатиот Влатко Илиевски. Влатко Илиевски, човекот со големо срце, кој секогаш на своето...

8 јули, 2018 @ 19:52 часот

Ресенчанец на диво лекувал пациенти со рак на кожата

Државниот здравствен санитарен инспекторат изврши контрола кај ресенчанец којподолг период „лекувал“ пациенти со рак на кожата и други дерматолошки проблеми со лек кој самиот го подготвувал. Лекувал...

30 јуни, 2018 @ 18:53 часот

Тетовчанец заработи кривична поради лажен фејсбук профил

Полицијата поднесе кривична пријава против 30-годишен тетовчанец затоа што креирал лажен профил на „Фејсбук“. Според информациите на МВР, против С.Т. (30) од Тетово е поднесена пријава поради постоење...

25 јуни, 2018 @ 15:19 часот

Кумановец си ја бара сопругата, исчезната е неколку дена

В.В. (47) од Куманово, вчера во Полициската станица Куманово пријавил дека на 21.06.2018 година од дома во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Н.В. (43). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

24 јуни, 2018 @ 14:11 часот

Кумановец физички нападнат и ранет со остар предмет

На 04.06.2018 година во 22:10 часот на бул. „3-та МУБ“ во Куманово, Д.Т. (32) од Куманово бил физички нападнат од непознато лице. Насилникот со остар предмет му нанел убодна рана на левата надлактица. Д.Т. бил пренесен...

5 јуни, 2018 @ 11:53 часот