Кумановец се здобил со тешки повреди откако паднал од дрвена скала

57-годишен жител на селото Биљановце, кумановско се здобил со тешки повреди на главата откако паднал од дрвена скала од објект во селото Клечковце. Најпрво бил однесен во Ургентниот центар во Куманово,...

27 мај, 2018 @ 12:04 часот

Починато момче пронајдено во близина на бензинска пумпа во Гостивар

Тело на починато машко лице било пронајдено вчера часот во нива во близина на бензинската пумпа „С – Петрол“ во Гостивар. „Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар и бил утврден...

@ 12:02 часот

Скопјани се степале поради несогласување во сообраќајот

Тепачка меѓу М.К. (47) и Б.М (46), двајцата од Скопје, се случила во Аеродром поради несогласување во сообраќајот. Тепачката се случила на крстосницата од булеварот „3. Македонска Бригата“ со ул. „12. Македонска...

@ 11:58 часот

Автомобил удрил во пешак на булеварот „Партизански одреди“

Вчера на крстосницата од булеварот „Партизански одреди“ со улицата „Радушка“ во Скопје, патничко возило од марката „ауди А4“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.С (46) од село Глумово, скопско,...

26 мај, 2018 @ 11:58 часот

Маж се бори за живот на КАРИЛ откако се здобил со тешки телесни повреди при струен удар

На Граничниот премин Железничка станица Табановце инспекторот по животна средина Б.З.(43) од с.Слупчане, општина Липково, се здобил се тешки телесни повреди при струен удар. Несреќата, како што информираат...

@ 11:51 часот

21-годишна девојка од Свети Николе загина во сообраќајна несреќа

Двесет и едногодишна девојка од Свети Николе рано утрово загина во сообраќајна несреќа на булеварот „Гоце Делчев“ во Штип. Според информациите од портарпоролот на СВР Штип Гордана Панајотова, несреќата...

24 мај, 2018 @ 10:36 часот

Четиригодишно девојче нападнато и каснато од куче во Скопје

Четири годишно девојче билo нападнатo и каснатo од куче на 18-ти месецов во Скопје на улицата „Скупи 7“. Со возило на Итна медицинска помош детето било пренесно во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Се...

23 мај, 2018 @ 11:07 часот

Објавени детали за вчерашниот пожар во зграда на плоштадот „Македонија“

Министерството за внатрешни работи денес соопшти информации за пожарот кој вчера вечерта настана во стан во зграда лоцирана на плоштадот Македонија во Скопје. „Во 20.05 часот во Скопје на улица „Македонија“...

@ 11:06 часот