Мицкоски: Од овој до следниот Велигден да се радуваме сите заедно

8 април, 2018 | 12:38 часот | 309 прикажувања |

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска присуствуваше на велигденската богослужба во Соборниот храм.

Тој на граѓаните им упати честитка за велигденските празници – им посака здравје, среќа, љубов, многу насмевки, да бидат весели и среќни.

„Од овој до следниот Велигден да се радуваме сите заедно, иако за волја на вистината не гледам многу потенцијал за такво нешто, имајќи ја предвид ситуацијата која што е политичка и економска. Но, како човек оптимист како голем христијанин, сакам да верувам дека ќе успееме во проектирана и зацртаната цел“, изјави Мицкоски.