17-годишна девојка од Скопје пријавена за исчезната

30 март, 2018 | 11:35 часот | 6.023 прикажувања |

17-годишна девојка исчезнала пред два дена од својот дом во Скопје. Случајот во полиција вчера вечерта го пријавила нејзината мајка С.А. (49).

Девојката излегла од домот и се оддалечила во непознат правец. Од МВР информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.