Протест во Скопје против протерувањето на рускиот дипломат

27 март, 2018 | 19:20 часот | 2.737 прикажувања |

Група од триесетина граѓани денес излегоа на протестираа пред споменикот Воин на коњ на плоштадот Македонија, против протерувањето на руски дипломат од Македонија.

Со македонска музика и пеење на македонската песна „Проклети да се предавниците“ тие изразија несогласување со владината одлука.

фото: Фокус.мк