Жбогар во Гостивар ќе оствари средба со Таравари

19 март, 2018 | 9:28 часот | 663 прикажувања |

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска ќе престојува во општина Гостивар.

За време на посетата, Жбогар ќе оствари средба со градоначалникот Арбен Таравари, по што двајцата ќе одржат и заедничка прес-конференција.

Согласно агендата, предвидено е питпишување на Меморандум за соработка со Фондацијата „Метаморфозис“