Тешко повреден возач на мопед во Велес

14 март, 2018 | 14:43 часот | 731 прикажувања |

Вчера во 13 часот во Велес, на крстосницата со кружен тек, кај фонтаната во Нова населба, се случила сообраќајна несреќа.

Патничко возило „Форд Галакси“ со велешки регистарски ознаки, управуван од М.М.(52) од с. Горно Врановци, удрило во мопед „Априлја“ со велешки регистарски ознаки, управуван од В.А.(52) од Велес.

Од здобиените повреди возачот на мопедот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општа болница Велес каде му биле констатирани тешки телесни повреди и бил задржан на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извржи екипа од СВР Велес.