53-годишна скопјанка била касната од куче-скитник

9 март, 2018 | 15:04 часот | 602 прикажувања |

53-годишната скопјанка Б.Б. пријавила дека завчера во Чаир била нападната од кучиња – скитници од кои едното ја каснало во пределот на левата подколеница.

Како што соопшти МВР, инцидентот се случил околу 17.00 часот, додека Б.Б. се движела на улица „Самоилова”.