Крвав 8 март во Прилеп: Двајца сопружници пронајдени мртви

9 март, 2018 | 10:22 часот | 651 прикажувања |

Од МВР информираат дека вчера во 12.15 часот во полициската станица Прилеп, од итната медицинска помош било пријавено дека во стан на ул. „Димо Наредникот“ во Прилеп била пронајдена почината И.Н.(76) со прострелна рана во главата, додека во заедничката просторија од зградата пронајден бил починат и нејзиниот сопруг М.Н. (81).

За време на увидот во станот бил пронајден пиштол „Застава“ калибар 9 мм, кој со дозвола го поседувал М.Н., потоа една испукана чаура, една празна рамка и една рамка со два куршуми. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Прилеп. По наредба на Јавен обвинител, телата на починатите биле предадени за обдукција. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.