Прекин на сообраќајот на патот Кратово-Пробиштип

23 ноември, 2017 | 10:32 часот | 753 прикажувања |

Од АМСМ известуваат дека поради сообраќајна незгода на местото викано Згури денес од 8:40 часот во прекин е патниот правец Кратово-Пробиштип.

Од Автомото сојузот велат дека патниот правец е во прекин во двата правци.