Забрана за движење на тешки товарни возила на Пресека

1 март, 2018 | 20:56 часот | 630 прикажувања |

Забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Пресека е воведена во 19.40 часот, соопшти ЈП Македонија пат.

Претходно од ЈП Македонија пат информираа дека сообраќајот на патиштата се одвива тековно по наместа влажни коловози и дека се уште има забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.