Причини поради кои маслото од црн ким е толку популарно

1 март, 2018 | 10:02 часот | 806 прикажувања |

Маслото има благотворно дејство врз кожата при состојби како што се псоријаза, егзема и акни. Експертите често го препорачуваат: се зема една мала лажичка масло, самостојно или со топол чај, еден час пред јадење, еднаш или двапати дневно.

 Маслото од црн ким е успешно во:

-Подобрување на имунолошкиот систем;
-Мигрена, астма, алергии;
-Третирање на ХИВ, лекување рак, тумори;
-Лек за срцеви заболувања;
-Дијабетес, ќелавост;
-Елиминира паразити;
-Помага при менструални болки;
-Регулатор на мозокот и нервните функции;
-Намалување на крвниот притисок;
-Промовира лактација;
-Анти-бактериски, анти-воспалителни, анти-микробиолошки; анти-тумор акции;
-Диуретик.