Акција на македонската полиција – запленета голема количина дрога

28 февруари, 2018 | 10:11 часот | 647 прикажувања |

Во текот на вчерашниот ден била спроведена голема полициска акција во Маврово и Гостивар, пишува Гостивар пресс.

Била запленета голема количина марихуана, според неофицијалните податоци околу 60 килограми.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.