Дел од општина Бутел утре без струја

28 февруари, 2018 | 10:05 часот | 523 прикажувања |

Во периодот од 9 до 13 часот утре без електрична енергија ќе останат корисниците од улицата „Боца Иванова“ без број и објектите на фирмите „Гаши Комерц“, „Јафа Промет ДООЕЛ“, „Клан ДООЕЛ“- Скопје и „АБЦ Комерц“ во општина Бутел.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради закажани технички зафати во електромрежата.