Формирана партијата „Глас за Македонија“ на Солза Грчева

25 февруари, 2018 | 17:00 часот | 2.166 прикажувања |

Поранешната пратеничка Солза Грчева формираше нова партија „Глас за Македонија“, која ќе дејствува опозициски.

Таа на фејсбук им се заблагодари на сите кои присуствувале вчера на Основачкото собрание во Александар Палас.

„Благодарам на сите прекрасни луѓе кои денес беа дел од Основачкото Собрание на ГЛАС за Македонија. Ќе работиме сите заедно да си ја направиме нашата земја најубаво место за живеење. Знаеме, сакаме и можеме!“, напиша Грчева.