Забрана за камиони кај Маврово и Стража

21 февруари, 2018 | 17:42 часот | 619 прикажувања |

Поради интензивни врнежи од снег, Автомотосојузот на Македонија воведе забрана за тешки товарни возила на планинските премини Маврово и Стража.

Забраната беше воведена по 16 часот.