Кралицата Елизабета патувала со јавен превоз

12 февруари, 2018 | 8:52 часот | 583 прикажувања |

Кралицата Елизабета била забележана на железничката станица во Норфолк, Англија. Таа претходно  со своето семејство била сместена во Сендрингем, каде што славеше 66 години крунисување. Од таму патувала со јавен транспорт до Лондон.

Патниците биле шокирани од присуството на кралицата.

Со изборот на облека, таа одлучила да истакне како луѓето би можеле да кажат „ја видов кралицата“.