ФОТО: Сестрата на Ким Џонг Ун се појави за ЗОИ во Јужна Кореја

9 февруари, 2018 | 17:04 часот | 791 прикажувања |

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, Ким Јо Џонг пристигна во Јужна Кореја за свеченото отворање на Зимските Олимписки игри.

Двете Кореи ќе маршираат заедно под едно знаме на свеченото отворање на Зимските Олимписки игри во Пјеонгченг каде покрај 200 спортисти, Северна Кореја испрати делегација од над 400 луѓе, меѓу кои тим навивачи и оркестар.