Делегација на ВМРО-ДПМНЕ положи свежо цвеќе на гробот на Делчев

4 февруари, 2018 | 14:03 часот | 551 прикажувања |

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека нивна делегација, предводена од членот на ИК на партијата, Златко Перински положи свежо цвеќе на гробот на македонскиот револуционерен деец и великан Гоце Делчев во црквата Св. Спас.

На денешен ден се одбележуваат 146 годишнината од раѓањето на Делчев.