Земјотрес утринава почувствуван во Скопје

2 февруари, 2018 | 8:51 часот | 661 прикажувања |
 Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтер е регистриран рано утрово во Скопскиот регион.

Земјотресот е регистриран во 4 часот и 8 минути, а епицентарот беше на длабочина од 5 километри,  во скопско  Сопиште.