39-годишен затвореник се обесил во Идризово

24 јануари, 2018 | 12:00 часот | 786 прикажувања |

Затвореникот И.М.(39) од Кичево, кој издржувал доживотна казна затвор во Казнено поправната установа Идризово, се обесил во просторијата во која бил сместен.

Истиот со екипа на Итна медицинска помош бил префрлен во Ургентен центар-Скопје, каде во 13.55 часот била констатирана смрт.