Штипјанец по две недели го пријавил синот за исчезнат

24 јануари, 2018 | 11:58 часот | 712 прикажувања |

Четириесет и седум годишниот И.В. од Штип на 22-ри месецов околу 16.30 часот во Сектор за внатрешни работи Штип го пријавил за исчезнат неговиот син Р.В.(26).

Според пријавата Р.В. последен пат бил виден на 08.01.2018 година.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.