ВИДЕО: Како се повреди Кире Лазаров?

22 јануари, 2018 | 10:30 часот | 930 прикажувања |

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров се здоби со повреда на дуелот против Шпанија и продолжението од Европското првенство (ЕП) за него е под знак прашалник.

Капитенот на репрезентацијата ја напушти играта во 11. минута, поради повреда на задниот бутен мускул.

Лазаров со болна гримаса, потскокнувајќи, ја напушти „Вараждин Арена“, а деталните лекарски прегледи, кои се закажани во текот на денешниот ден, ќе ја дадат сликата околу состојбата на нашиот најдобар ракометар.