Трамп: Бев принуден да гледам СиЕнЕн, тие се лузери

15 ноември, 2017 | 11:57 часот | 537 прикажувања |

Американскиот претседател Доналд Трамп во својата последна објава на Твитер повторно го критикуваше светскиот медиумски гигант – телевизијата СиЕнЕн.

„Додека бев во Филипините бев принуден да гледам СиЕнЕн, што не сум го правел со месеци и повторно сфатив колку се лоши и лажни. Лузери!“, напиша Трамп на Твитер.