Сообраќајна несреќа кај клучката Хиподром

2 јануари, 2018 | 10:35 часот | 614 прикажувања |

Кај клучката Хиподром на патниот правец Скопје-Велес утринава се случила сообраќајна незгода и сообраќајот се одвива отежнато по една коловозна лента.

На самото место се екипи на сообраќајната полиција и на јавното претпријатие „Македонија пат“. Поставена е соодветна сообраќајна сигнализација.

извор: Сител