Претседателот Иванов ќе се обрати во Собранието

26 декември, 2017 | 9:48 часот | 583 прикажувања |

Денеска во Собранието на Македонија годишно обраќање ќе има претседателот Ѓорге Иванов.

Веднаш потоа закажани се продолженија на неколку седници – на Законодавно правната комисија и на Комисијата за надворешна политика.

фото: МИА