Прегазена жена на булеварот „Партизански одреди“

25 декември, 2017 | 15:46 часот | 675 прикажувања |

Жена е прегазена на булеварот „Партизански одреди“ спроти Градежен факултет кај трговскиот центар Буњаковец, пренесува Република.

Прегазена е додека поминувала на пешачки премин, од патничко возило Голф 3.

Во моментов на терен интервенира брза помош, по што прегазената ќе биде пренесена на Ургентен.