Шилегов со честитка за верниците од католичка вероисповед

25 декември, 2017 | 11:24 часот | 705 прикажувања |

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов упати честитка до верниците кои го слават католички Божик.

До сите верници од католичка вероисповед, во мое име и во име на Градот Скопје, упатувам срдечни честитки за денешниот голем христијански празник -Божик.

Ви пожелувам добро здравје, многу радост и благосостојба.

Во годината што претстои да ги негуваме човековите вредности, почитта и меѓусебното разбирање, за спокоен живот на нашите сограѓани.