Села сепак останува во Владата?

24 декември, 2017 | 17:26 часот | 576 прикажувања |

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села попладнево по состанокот на Централното собрание што се одржа во Гостивар изјави дека не ја напуштат владината коалиција и оти верува дека со премиерот Зоран Заев повторно ќе се сретнат околу условите за нивното останување во коалицијата, пренесува Плусинфо.

Села посочи дека на состанокот не се разговарало за излегување од Владата и оти раководството на партијата ги разгледала извештаите од локалните избори. На состанокот било разговарано и за подготовките за партискиот конгрес којшто ќе се одржи во март.