Дедо Мраз во недела ќе слета на охридскиот аеродром

22 декември, 2017 | 10:02 часот | 618 прикажувања |

Во пресрет на дочекот на Нова година, Дедо Мраз в недела ќе слета на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“, а на дечињата што ќе го пречекаат ќе им бидат доделени пакетчиња.

„В недела, Општина Охрид во соработка со ТАВ Македонија, за децата од претшколска возраст од ЈОУДГ ‘Јасна Ристеска’, организираат групен пречек на Дедо Мраз на охридскиот аеродром, по што ќе им бидат доделени новогодишни пакетчиња“, соопшти охридската локална самоуправа.

Почетокот на настанок е закажан за 8 часот и 45 минути.