Исчезна 22-годишна битолчанка

20 декември, 2017 | 13:35 часот | 714 прикажувања |

На 18.12.2017 година во 20,50 часот во СВР-Битола, С.С. (47) од Битола пријавила дека на 18.12.2017 година околу 16,00 часот од домот во непознат правец се оддалечила нејзината ќерка Ј.С. (22).

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.