Еден загинат и двајца тешко повредени во сообраќајка во Скопје

19 декември, 2017 | 11:04 часот | 557 прикажувања |

Синоќа во 00.45 часот во Скопје на булевар „Трета Македонска бригада“, пред раскрсницата со улица „Фрањо Клуз“, се случила сообраќајна незгода во која З.В.(51) од Скопје, управувајќи патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над истото и удрил во бетонски ѕид од објект.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош кај возачот З.В. констатирана е смрт, а додека со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците М.К.(17) и К.К.(24) двајцата од Скопје, кои се пренесени во Ургентен центар Скопје и се задржани на КАРИЛ. Извршен е увид на местото на настанот.